Kāda apdrošināšana vajadzīga Tavam auto?

Par auto apdrošināšanu zina ikviens, taču ne visiem ir skaidrs, kādos gadījumos tā nepieciešama un kas jāņem vērā, to iegādājoties un izmantojot.

OCTA polise

OCTA ir apdrošināšanas polise, bez kuras ceļu satiksmē transporta līdzeklis piedalīties nedrīkst. OCTA atmaksā zaudējumus, kas nodarīti ceļu satiksmes negadījumā cietušajām personām. Tas nozīmē, ka izdevumi par, piemēram, medicīniskajiem pakalpojumiem vai auto remontu, nebūs jāatmaksā negadījuma izraisītājam – visus zaudējumus sedz apdrošināšanas kompānija.

Apdrošināšanas kārtību nosaka OCTA likums. Tas nosaka tiesiskās attiecības starp sauszemes transportlīdzekļu īpašniekiem un apdrošinātājiem. Būtiski, ka Latvijā pirkta OCTA apdrošināšana darbojas arī citviet Eiropas Savienībā. Vairāk lasi šeit!

KASKO polise

KASKO apdrošināšana atmaksā tos zaudējumus, kas radušies ceļu satiksmes negadījuma vai citu spēkrata bojājumu dēļ – piemēram, dabas stihiju vai vandālisma rezultātā. Turklāt KASKO apdrošināšana paredz, ka atlīdzību var saņemt arī tas šoferis, kurš atzīts par vainīgu ceļu satiksmes negadījumā izraisīšanā.

Atšķirībā no OCTA polises, KASKO apdrošināšana nodrošina daudzveidīgāku risku segumu. Piemēram, standarta KASKO apdrošināšana parasti ietver to zaudējumu segšanu, kas radušies:

> Citu personu prettiesisku darbību dēļ;
> Ceļu satiksmes negadījuma rezultātā;
> Dēļ dabas stihiju izraisītajiem bojājumiem

KASKO apdrošināšana, tāpat kā OCTA, ērti noformējama internetā. Izdevīgākos piedāvājumus dažu minūšu laikā uzzināsi polišu kalkulatorā – tas atvieglos izvēli.

Plānojot noformēt OCTA vai KASKO polisi, svarīgi nesteigties, bet gan izvērtēt vairākus apdrošināšanas piedāvājumus – tikai tā var atrast visizdevigāko risinājumu.

Kā veidojas polises cena?

Lai sameklētu piemērotāko OCTA vai KASKO polisi, būtiski būt informētam, kādi faktori iespaido tās izmaksas.

OCTA polises cenu nosaka, ņemot vērā gan vēlamo derīguma termiņu, gan arī transportlīdzekļa tipu – pilnu masu, vecumu un izmantošanas veidu. Būtiska nozīme ir arī automašīnas īpašnieka juridiskajam statusam – ja transporta līdzeklis ir juridiskas personas īpašumā, polise izmaksās dārgāk. Ne mazāk nozīmīgs ir arī autovadītāja stāžs un vecums. Un, starp citu, tie, kuri brauc prātīgāk un nepārkāpj ceļu satiksmes noteikumus, arī par polisi maksā mazāk. Savukārt, ja aktuāla KASKO apdrošināšana, jāsaprot, ka vērā ņemta tiks gan transportlīdzekļa tirgus vērtība, gan vēlamais risku segums. Protams, polises cenu ietekmē arī tas, cik liels būs izvēlētais pašrisks.