Kā apieties ar kredītsaistībām un nekrist panikā?

Aizvien biežāk cilvēki izvēlas ņemt dažāda veida kredītus, lai īsteno savus, vēl nepiepildītos sapņus, vai tas būtu jauns auto, dzīvoklis vai māja. Tas ir iespējams, pateicoties mūsdienīgajiem kredītiem. Tomēr kā apieties ar noslēgtajām kredītsaistībām un kā nekrist panikā, ja Jums rodas brīži, kad nepietiek nauda kredīta maksājumiem?

Ja paprasītu katram trešajam garāmgājējam, vai tam uz doto brīdi būtu paņemts kredīts, visticamāk lielākā daļa atbildētu ar skaidru – Jā! Šī statistika liecina, ka lielākajai daļu cilvēku ir paņemts kredīts.

Daudzi uzskata, ka ņemt kredītu ir nepareizi un tas bieži vien radot domstarpības ģimenes vai draugu vidū, tāpēc paņemtais kredīts visbiežāk paliek turēts noslēpumā. Ir bijuši pietiekami daudz gadījumi, kuros izjukušas attiecības un pat ģimenes dzīve, jo konkrētais cilvēks nav pateicis to saviem līdzcilvēkiem, protams, ka mēs katrs esam savādāki, taču jāsaprot, ka mums ikvienam gadās iekulties rēķinu parādos, tāpēc dažreiz nākas aizņemties kredītus, lai tos atmaksātu, taču ne visi to saprot!

Ja, Jūs prasīsiet, kā apieties ar kredītsaistībām, tad atbilde būs sekojoša – katrs paņemtais kredīts ir atbildības slieksnis uz Jūsu pašu muguras. Ja nespējat to atmaksāt, tad tā būs tikai un vienīgi Jūsu pašu vaina. Ņemot kredītu ir rūpīgi jāizvērtē tas, vai spēsiet atmaksāt paņemto kredītu, pat tādos gadījumos, ja būsiet zaudējis darbu. Ja pastāv iespēja, ka nespēsiet atmaksāt kredītu šāda veida situācijā, tad labāk neaizņemieties vispār! Neviens nevar zināt, kas notiks rīt un varbūt tieši rīt Jūsu darba devējam, vairs nebūs vajadzīga Jūsu palīdzība. Viens brīdis un Jūs varat palikt bez darba, varbūt Jums liekas : „Nē, mans darba devējs, tā ar mani nedarīs!”, taču statistika un dzīves realitāte parāda ko citu. Ja taisāties ņemt kredītu, tad izplānojiet A, B, C un pat D variantus, kur aizņemsieties vai sadabūsiet naudu kredīta atmaksai, tad, ja būsiet pazaudējuši savu vienīgo naudas ieguves avotu – savu darbu.