Garāka kredīta atmaksa?

Savā ziņā, izvēloties garāku aizdevuma atmaksas periodu, jūs nedaudz nodrošināties pret neparedzētām situācijām, ja ikmēneša maksājums ir mazāks, tad tā veikšana var būt vienkāršāka. Tajā pašā laikā, ilga atmaksa ir riskanta, bet uzņemoties ilgāku atmaksas periodu, varat veikt ikmēneša maksājumus un papildus tam veidot iekrājumus pilnīgai kredīta segšanai vai veikt lielākus maksājumus pēc iespējas.

Vivus.lv garāka kredīta atmaksa

Vivus.lv saviem klientiem piedāvā sekojošus atmaksas termiņus – 1 līdz 24 mēneši, bet aizdevumu var atmaksāt ātrāk un tādējādi ietaupīt. Ietaupīšana sanāk, jo Vivus.lv aizdevējs procentus aprēķina katru dienu. Atmaksājiet ātrāk un ietaupiet. Papildus labums, ko piedāvā šis aizdevējs – garākai kredīta atmaksai tiek nodrošināta bezmaksas kredīta apdrošināšana. Tas ir kredītiem, kuriem atmaksas termiņš izvēlēts 4 un vairāk mēneši.

Aizdevēja noteikumi garākai atmaksai

Protams, ir svarīgi pārliecināties kādi ir aizdevēja noteikumi aizdevuma priekšlaicīgai atmaksai un maksājumu palielināšanai. Iespējams, šis konkrētais aizdevējs nepieļauj iespēju atmaksāt aizdevumu pirms termiņa vai prasa atmaksāt galīgo summu ieskaitot procentus par visu periodu, taču šādi gadījumi ir ļoti reti. Šim nolūkam ir ļoti svarīgi iepazīties ar aizdevuma līgumu, ja nepieciešams, varat kontaktēties ar aizdevēju un precizēt informāciju pirms kredīta pieteikšanas.

Aizņemoties uz ilgāku laiku var šķist gan pozitīvi gan negatīvi. Kā jau minēts, tās ir saistības uz ilgu laiku un nes līdzi riskus, bet attiecīgā situācijā, šāds lēmums var būt ļoti izdevīgs. Svarīgākais ir rūpīgi izvērtēt gan piedāvājumu gan savas iespējas. Parasti priekšlaicīga atmaksa ir viegli iespējam, bet citreiz tas var prasīt zināmu piepūli tieši noorganizēšanas ziņā.

Kādi ir mīnusi garākai kredīta atmaksai?

Lielākais mīnuss kredītiem ar ilgu atmaksas laiku ir tas, ka nekad nav iespējams paredzēt kas notiks nākotnē. Dažādas situācijas var ietekmēt jūsu maksātspēju un iespējas. Jūs varat zaudēt darbu vai saskarties ar veselības problēmām, kas var tieši ietekmēt jūsu ienākumu līmeni. Šādos gadījumos ir ļoti nepatīkama situācija, jo kredīta saistības joprojām ir aktuālas un no tām nevar izvairīties. Taču, rūpīgi pieņemot lēmumus ir iespējams samazināt šos riskus. Ir iespējams izplānot savu budžetu tā, lai arī kādās ārkārtas situācijās būtu zināma rezerve uz ko paļauties.

Ilgtermiņa kredīti noteikti rasa papildus pārdomas, jo nākas apsvērt ne tikai pašreizējās iespējas un vajadzības, bet nākas arī pievērsties nākotnei. Kredīts uz gadu vēl nav tik kritisks, bet saistības uz vairākiem gadiem noteikti prasa adekvātu pārdomu laiku.

Atcerieties, ka ilgtermiņa kredīta saistības ir jāizvērtē uz priekšu, lai pēc pāris mēnešiem nerastos problēmas segt ikmēneša saistības pret aizdevēju.