Īstermiņa kredīts  – kur atrast izdevīgāko?

Šobrīd, kad dažādi tēriņi sastopami ik uz stūra, populāri kļuvuši ātrie kredīti. Ātrais aizdevums var būt labs variants brīžos, kad citu variantu nav. Ātrais aizdevums pieejams bez ķīlas, galvojuma un citu laikietilpīgu formalitāšu kārtošanas.

Ko ņemt vērā pirms kredīta noformēšanas

Ātrais aizdevums var kļūt par risinājumu dažādos gadījumos, ja izvērtēsi visus riskus un paturēsi prātā vairākus priekšnoteikumus.

Taviem ienākumiem jābūt pietiekamiem, lai atmaksātu kredītu

Nereti dzirdams jautājums – vai tiek izsniegts kredīts bez darba? Te jāņem vērā, ka, izskatot pieteikumu, aizdevējs izvērtē klienta maksātspēju. Turklāt pie ienākumiem tiek skaitīta ne tikai darba alga, bet arī citi pastāvīgie ienākumi. Ja kredītņēmējam ir citi regulāri ienākumi, piemēram, pensija vai stipendija, turklāt tā ir pietiekama, lai spētu aizdevumu atmaksāt, var tikt izsniegts arī kredīts bez darba.

Vairāk lasi-https://www.viasms.lv/lv/blogs/istermina-aizdevums-kredits

Tavam vecumam jābūt pietiekamam, lai varētu noformēt kredītu

Izvēloties atbilstošāko aizdevuma risinājumu, pievērs uzmanību arī kredītdevēja noteiktajam vecuma ierobežojumam. Liela daļa aizdevēju savus pakalpojumus piedāvā no 20 gadiem. Šis noteikums tiek īstenots, lai veicinātu atbildīgu aizņemšanos. Taču nav tā, ka ātrie aizdevumi pieejami tikai no 20 gadiem, joprojām ir kredītdevēji, kas savus pakalpojumus piedāvā arī jaunākiem cilvēkiem, taču tādu ir mazāk, nekā no 20 gadiem.

Tavai kredītvēsturei jābūt pozitīvai

Kredīta saņemšanā nozīme ir arī kredītvēsturei. Jāņem vērā – ātrais aizdevums ar negatīvu kredītvēsturi nav pieejams.

Ātro kredītu priekšrocības

Ātrie kredīti ir salīdzinoši vienkārši noformējami – nav vajadzīga ne ķīla, ne galvojums. Vēl viena būtiska priekšrocība – aizdevumam pieteikties var no ikvienas vietas Latvijā, kur vien pieejams internets. Pozitīva lēmuma gadījumā naudu savā bankas kontā saņemsi vien dažu minūšu laikā.

Pie vairākiem aizdevējiem šobrīd pieejami krediti bez procentiem, kas nozīmē – aizdevumam netiek aprēķināti procenti. Pēc laika būs jāatmaksā tikai tik, cik aizņēmies. Jāatceras, ka bezmaksas kredīts pieejams tikai , aizņemoties pirmo reizi, sākot ar otro aizņemšanās reizi kredītam tiek aprēķināti procenti. Bezmaksas kredīts tiek izsniegts uz salīdzinoši īsu termiņu – 30 dienām. Ilgtermiņa aizdevumi kā krediti bez procentiem pieejami nav.

Lai arī bezmaksas kredīts šķiet izdevīga iespēja, tas tik un tā ir jāatmaksā. Turklāt – līgumā noteiktajā termiņā. Krediti bez procentiem pārvēršas maksas aizdevumā pēc noteiktā termiņa beigām. Ja kredīts netiek atdots laikā, jārēķinās ar soda procentiem vai par atsevišķu samaksu jāpagarina atmaksas termiņš.

Ņemot vērā, ka bezmaksas kredīts ir dažādu aizdevēju sortimentā, vērts salīdzināt arī citus faktorus, piemēram, pieejamo summu, atmaksas termiņu, gada procentu likmi .

Kā lietot kredītu kalkulatoru

Lai iegūtu informāciju par konkrētā aizdevuma izmaksām, būtisks ir kredītu kalkulators. Kredītu kalkulators pieejams aizdevēju mājaslapās, un ļauj iegūt vispārīgu informāciju par aizdevuma izmaksām. Kredītu kalkulators īpaši noder, ja ir vēlme noformēt kredītu uz ilgāku laika posmu. Taču kredītu kalkulators tiek izmantots arī pirms īstermiņa aizdevumu noformēšanas.

Lai arī nebanku kredītiem ir daudz priekšrocību, piemēram, nereti pieejami krediti bez procentiem un kredīts bez darba, tomēr tā noformēšana ir atbildīgs solis. Aizņemies tikai tad, ja esi pārliecināts, ka varēsi to atdot noteiktajā laikā.